JOKER2217261580
SPARTAK OFFICE SHOES1325222484

JOKER (SOMBOR): Davis 25, Lugić 7, Kapetanović 11, Jugović 14, Brbaklić, Marković 1, Vukas 5, Krstanović 2, Bodrožić, Stanojević 9, Simmons 5, Milin 1.
SPARTAK OFFICE SHOES (SUBOTICA): Cerovina 17, Cvetković, Stepanović 2, Kutlešić, Milisavljević 4, Radosavljević, Medarević 10, Tejić 8, Lazić 3, Gordić 16, Sokolović 6, Barna 18.
Idealno su „jokeriˮ odigrali prvih deset minuta protiv komšija iz Subotice, koji su bili favoriti u 24. kolu „AdmiralBetˮ Košarkaške lige Srbije. Tim trenera Željka Lukajića stavio je u džep selekciju trenera Vladimira Jovanovića i dominirao na svim delovima terena. Goste su držali na jednocifrenom učinku sve do sredine 9. minuta i osvojili prvu četvrtinu sa 9 poena prednosti, 22-13.
Tokom drugog perioda pala je koncentracija u domaćim redovima, posebno kod Rashun J. Davisa i Zacharya C. Simmonsa koju su zajedno izgubili pet lopti. Ipak, Somborci su držali prednost na 6-8 poena, ali potpuno su ispali iz svog ritma u poslednja dva minuta. Samo dva puta su uputili loptu ka gostujućem košu i oba puta promašili u pokušajima za tri poena. Njihov poenterski pad su iskoristili prvotimci „Spartakaˮ da dođu do svoje igre i sa serijom 0-7 zatvore prvo poluvreme na samo pola koša zaostatka, 39-38.
U trećoj četvrtini rasplamsala se borba pod oba obruča nižući po nekoliko izjedančenja i preokreta. I domaćini i gosti pokušavali su da se nametnu rivalu. Subotičani prvi put stižu do +5 (43-48) trojkom Vojina Medarevića. Novo izjednačenje donela je trojka Lazara Lugića uz dva realizovana penala R. J. Davisa, 50-50. Na trojku Luke Cerovine za 52-55, kao odgovor usledila je 6-0 serija „jokeraˮ i vodstvo 58-55 sa kojim su preuzeli kontrolu nad loptom u poslednja tri minuta i odlično odigrali poslednji napad, koji je trojkom krunisao Aleksa Jugović za +5, 65-60.
Drugu, vezanu trojku ubacio je Jugović na otvaranju poslednje deonice za 68-60. Posle trojke Cerovine na isteku 32. minuta za 70-67, domaći su izgubili kompas u napadu, što je dalo krila gostima, posebno Cerovini koji je nanizao 6 poena za 75-81 u 38. minutu.
U poslednjih 70 sekundi, posle grešaka na obe strane, trojka Nemanje Kapetanovića za 78-81, ušla je suviše kasno, na samo 14 sekundi do kraja. Iskusniji Subotičani preko slobodnih bacanja kapitena Filipa Barne (dva od dva) i Miloša Milisavljevića (jedno od dva) stižu do nedostižne prednosti 78-84 ostavivši tek nekoliko sekundi, u kojima Kapetanović, na asistenciju Jugovića, upisuje 80. ekipni poen.