VRŠAC DOO2332291599
JOKER1826232491

VRŠAC DOO (VRŠAC): Dišić, Simić 18, Đorđević 15, Stefanović 6, Jovanović Sl., Jurček 22, Phillips 16, Jovanović St., Vuković 4, Haskin 9, Matović 6, Jeković.
JOKER (SOMBOR): Davis 6, Lugić 19, Kapetanović 19, Jugović 22, Brbaklić, Marković, Vukas, Krstanović, Simmons 18, Milin 7.
Oslabljeni sastav „Jokeraˮ, sa deset igrača od kojih su samo osmorica ulazila u igru, odlično je odigrao 25. kolo svoje debi sezone u KLS-u na gostovanju u Vršcu, protiv domaće ekipe koja je bila favorit u sinoćnjem susretu.
Somborci su izborili prvi napad i poveli 0-1, kada je Matija Milin realizovao prvo od dva bacanja nakon faula Ognjena Matovića; da bi nakon trojke Nemanje Kapetanovića na startu 4. minuta za 4-6, uspeli da zadrže vodstvo narednih nekoliko minuta. Njihova najveća prednost bila je +6 (8-14) na kraju 5. minuta. Međutim, u poslednja tri minuta pala im je koncentracija, dok su domaćini nastavili u istom ritmu i prestigli „jokereˮ po broju poena, 23-18.
Prvotimci „Vršcaˮ ulaze u mini-seriju 7-0 (dve trojke Jurčeka i penal Stefanovića) na startu druge četvrtine i stižu do dvocifrene prednosti (30-20), ali zahvaljujući požrtvovanoj igri, posebno Kapetanovića, Alekse Jugovića i Lazara Lugića, somborski tim uzvraća serijom 0-10 za prvo izjednačenje u drugom periodu (30-30). Ukupno četiri puta su izabranici trenera Lukajića izjednačavali, da bi iz trećeg puta na kratko i preokrenuli 34-36, ali su Vrščani ponovo mnogo bolji u poslednja tri minuta i na poluvreme odlaze sa +11 (55-44).
Domaći kreću još jače u trećoj deonici, teraju Somborce na greške i na otvaranju 25. minuta su već na +22 (67-55). Iako se muče da se ravnopravno nose sa punim sastavom „Vršcaˮ, nekompletnom timu „Jokeraˮ ne pada moral, već izvlači tri trojke iz rukava (jednu Davisa i dve Kapetanovića) i zaostatak je ponovo jednocifren -8 (72-64) u 27. minutu. Svoj kvalitet i snagu odmah demonstriraju i domaćini, te podižu nivo igre i u poslednja 2,5 minuta dominiraju za +17, 84-67.
Jurček je ubacio narednu trojku za 89-69 u 33. minutu i izgledalo je da je kraj, ali sa tim se nisu složili Somborci, koji nisu želeli da istaknu belu zastavu već su poslednjim atomima snage krenuli u (ne)moguću misiju – preokret. Nanizali su 11 poena zaredom za 89-80 na kraju 36. minuta, a onda ih je sustigao umor i odlična ekipa „Vršcaˮ je taktički maksimalno trošila vreme u napadu i bez problema sačuvala preostalu prednost do poslednjeg zvuka sirene.