DYNAMIC BALKAN BET2122262594
JOKER2322242998

DYNAMIC BALKAN BET (BEOGRAD): Velimirović, Ristić 14, Kostić 12, Trifunović 5, Paunović 21, Agoc, Nerandžić 18, Petrović, Sulović, Malešević 11, Penn 10, Ponjavić 3.
JOKER (SOMBOR): Davis 26, Lugić 21, Kapetanović 8, Jugović 17, Brbaklić, Vukas, Krstanović, Bodrožić, Simmons 20, Milin 6.
Odgovorno, pametno i smireno odigrali su „džokeriˮ protiv „Dynamicaˮ na Dorćolu. Sledili su plan trenera Željka Lukajića nedozvolivši da ih ni u jednom trenutku poremeti ni protivnik, ni rezultat, ni domaći navijači i na kraju prvi put slavili u utakmici u kojoj su primili 90+ poena.
Sve četiri četvrtine bile su neizvesne i napete. Teško je bilo proći i(li) poentirati pored visokog Filipa Maleševića, posebno u prvih 10 minuta. Najveću prednost domaći su imali u 7. minutu +5 (17-12) nakon trojke Uroša Paunovića, koja nije demoralisala, već motivisala Somborce da pruže još bolju igru u finišu prve četvrtine i postignu 14 poena, a prime samo dva koša.
U drugoj deonici, Beograđani nižu 8 poena i ponovo su na +5 (29-24). „Džokeriˮ kao da su takav rezultat čekali da ponovo podignu svoj nivo i odgovore sa serijom 0-11 za sada njihovih +6 (29-35). Oba trenera uzela su po tajm-aut nakon kojih „džokeriˮ povećavaju prednost na +8 (31-38).
U poslednja dva minuta, petorka „Dynamicaˮ najviše zahvaljujući trojkama Kostića i Nerandžića uspeva da istopi svu prednost rivala, ali je Aleksa Jugović iznudio faul Uroša Velimirovića, a zatim realizovao oba slobodna bacanja za 43-45, na kraju prvog poluvremena.
Ravnopravna borba nastavljena je i u trećoj četvrtini. Nijedan tim nije uspevao da stekne više od 3, 4 poena prednosti i nakon pola sata igre semafor je pokazivao nerešen rezultat – 69-69.
Veliko uzbuđenje u publici doneo je faul-koš Maleševića i realizovano dodatno bacanje za 74-71, ali je domaće navijače odmah utišao Lazar Lugić sa trojkom, 74-74. Međutim, u narednih minut i po, stao je šut „džokerimaˮ, ali ne i Beograđanima koji ponovo odlaze na +5 (79-74).
Lukajić uzima tajm-aut, nakon kojeg Somborci igraju kao preporođeni, posebno Rashun J. Davis, koji od 20. do 36. minuta nije nijednom poenitirao, da bi posle tajm-auta nanizao 13 poena i po ulasku u 39. minut doneo „Džokeruˮ preokret 87-89. Domaća ekipa je bila u šoku i u sledećem napadu Nerandžić greši u dodavanju izbacivši loptu u aut, a Somborci potvrđuju vodstvo preko Lazara Lugića na asistenciju Davisa, 87-91.
U poslednjem minutu, Beograđani su prinuđeni da prave faulove kako bi što pre došli do poseda lopte, ali Davis, Jugović i Nemanja Kapetanović su maksimalno skoncentrisani sa penala (7/8) i obezbeđuju nedostižnu prednost za drugi uzastopni trijumf i povratak na 5. poziciju na tabeli.